Կայացել է «Արցախ․ իմ մանկութեան փողոցը. 101 պատմութիւն» նախագծի շնորհանդէսը՝ նուիրուած Արցախի բարբառի պահպանմանը։ Նախագիծը կեանքի է կոչուել ՀԲԸՄ-ի տրամադրած արցախեան թեմաներով հետազօտական դրամաշնորհային նախաձեռնութեան
Day: 24.03.2025
Բաքուն թոյլ չի տա «գողանալ իր յաղթանակը», իսկ Մոսկուան կարող է «վերադառնալ»
Հետաքրքրական վերլուծութիւն նկատելով և առանց մեկնաբանութեան ներկայացնում ենք mediamax.amի հրապարակած Carnegie Politika կայքում հրապարակուած Օլեսեա Վարդանեանի «Ուշացման գինը. Ինչու Հայաստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողանում խաղաղություն ստորագրել» յօդուածի
Թուրքիայում բողոքի ցոյցերը շարունակւում են՝ վանկարկելով «Իրաւունք, օրէնք, արդարութիւն»
Իմամօղլուն առաջադրուել է Ժողովրդահանրապետական կուսակցութեան գլխաւոր թեկնածու Թուրքիայի Ժողովրդահանրապետական կուսակցութիւնը Ստամբուլի ձերբակալուած քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին ներկայացրել է որպէս կուսակցութեան վերջնական թեկնածու երկրի առաջիկայ նախագահական ընտրութիւններում։
«Բարձրացող առաջնորդներ» ծրագրի երկրորդ շրջան
Ամերիկայի Հայ Դատի Յանձնախմբի հասարակական կապերի ազգային տնօրէն Գեւ Իսկաջեանը սկսեց «Բարձրացող առաջնորդներ» ծրագրի երկրորդ շրջանի 2րդ նիստի օրը՝ նուիրուած հայամէտ քաղաքացիական ակտիւութեան մէջ երիտասարդութեան
«Հայաստան» խմբակցութեան յայտարարութիւնը Շուեյցարիայի որոշման մասին
Հայաստանի Հանրապետութեան Ազգային Ժողովի «Հայաստան» խմբակցութիւնն իր երախտագիտութիւնն է յայտնում Շուեյցարիայի Դաշնային ժողովի երկու պալատներին՝ Ազգային ժողովին եւ Կանտօնների խորհրդին, «Խաղաղութեան ֆորում Լեռնային Ղարաբաղի համար.
Իշխան Սաղաթելեանը ներկայացրել է Փաշինեանի զիջումները, որոնք իրականացուել են 2020 թ. նոյեմբերի 9-ից յետոյ
Կապիտուլեանտի ՝ փաստերը կեղծելու, ստելու, իրականութիւնը խեղաթիւրելու, իր ազգակործան դերակատարութիւնը քօղարկելու բոլոր փորձեր այլեւս սպառուած ենՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելեանը ֆեյսբուքեան էջում գրում է․ «Իր վերջին