Կայացել է «Արցախ․ իմ մանկութեան փողոցը. 101 պատմութիւն» նախագծի շնորհանդէսը՝ նուիրուած Արցախի բարբառի պահպանմանը։ Նախագիծը կեանքի է կոչուել ՀԲԸՄ-ի տրամադրած արցախեան թեմաներով հետազօտական դրամաշնորհային նախաձեռնութեան
Բաքուն թոյլ չի տա «գողանալ իր յաղթանակը», իսկ Մոսկուան կարող է «վերադառնալ»
Հետաքրքրական վերլուծութիւն նկատելով և առանց մեկնաբանութեան ներկայացնում ենք mediamax.amի հրապարակած Carnegie Politika կայքում հրապարակուած Օլեսեա Վարդանեանի «Ուշացման գինը. Ինչու Հայաստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողանում խաղաղություն ստորագրել» յօդուածի
Իմամօղլուն առաջադրուել է Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցութեան գլխաւոր թեկնածու Թուրքիայի Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցութիւնը Ստամբուլի ձերբակալուած քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին ներկայացրել է որպէս կուսակցութեան վերջնական թեկնածու երկրի առաջիկայ նախագահական ընտրութիւններում։
«Հայաստան» խմբակցութեան յայտարարութիւնը Շուեյցարիայի որոշման մասին
Հայաստանի Հանրապետութեան Ազգային Ժողովի «Հայաստան» խմբակցութիւնն իր երախտագիտութիւնն է յայտնում Շուեյցարիայի Դաշնային ժողովի երկու պալատներին՝ Ազգային ժողովին եւ Կանտօնների խորհրդին, «Խաղաղութեան ֆորում Լեռնային Ղարաբաղի համար.
Իշխան Սաղաթելեանը ներկայացրել է Փաշինեանի զիջումները, որոնք իրականացուել են 2020 թ. նոյեմբերի 9-ից յետոյ
Կապիտուլեանտի ՝ փաստերը կեղծելու, ստելու, իրականութիւնը խեղաթիւրելու, իր ազգակործան դերակատարութիւնը քօղարկելու բոլոր փորձեր այլեւս սպառուած ենՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելեանը ֆեյսբուքեան էջում գրում է․ «Իր վերջին