ՀՅԴ 35-րդ Ընդհանուր ժողովը գումարուեցաւ Հայաստանի մէջ, 25 փետրուարէն 6 մարտ 2025-ին: Ժողովի աւարտին Բիւրոյի նոր կազմի անդամ ընտրուեցաւ ՀՅԴ Լիբանանի Կեդրոնական կոմիտէի եւ Հայկական երեսփոխանական պլոքի
եթէ Փաշինեանը կարծում է, որ այս թղթիկով ինքն Ադրբեջանի հետ յարաբերութիւնները կը կարգաւորի, շատ է սխալւում
«Սա փաստում է, որ Հայաստանն ընկրկել է Ադրբեջանի բոլոր պահանջների առաջ»,- «Առաւօտի» հետ զրոյցում ասաց ՀՅԴ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցութեան պատգամաւոր Արթուր Խաչատրեանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի
Սա փաստացի Փաշինեանի կողմից գրաւոր պարտաւորուածութիւն է ՀՀ Սահմանադրութիւնը փոխելու մասին
Փաշինեանն Ալիեւի հետ խաղաղութեան մասին որեւէ բանակցութիւն չի վարել եւ չի վարում, ուստի ձեռք բերուած պայմանաւորուածութիւնները չէն կարող ապահովել խաղաղութիւն եւ կայունութիւն։ Այդ պայմանաւորուածութիւնների արդիւնքւոմ
Խաղաղութեան «Տասնաբանեայ»
(Կամ միակողմանի նոր զիջումի ու ինքնակործանման ծրագիր) Ս. Մահսէրէճեան Այն պահուն, երբ Ուքրանիոյ պատրեազմին վերջ տալու նպատակով, միջազգային բանակցութիւններու սակարանը վեր-վար կը շարժի, իսկ անդին՝
Կասկածի տակ դնելով ցեղասպանութիւնը` փաշինեան կը քաջալերէ թուրք եւ ազրպէյճանցի ժխտողականները
Յարութ Սասունեան www.TheCaliforniaCourier.com Վերջերս հայկական շրջանակներուն մէջ թէժ բանավէճեր ծաւալեցան Հայոց ցեղասպանութեան վերաբերեալ վարչապետ Նիկոլ Փաշինեանի վիճայարոյց յայտարարութիւններուն շուրջ: Փաշինեանի կողմնակիցները կը պնդեն, որ ան
«Ցեղասպանութեան միջազգային ճանաչումը մեր առաջնահերթութիւնը չէ» Փաշինեանը թուրք լրագրողներին
Օրերս հայկական պաշտօնական հրաւէրով Հայաստան ժամանած մի խումբ թուրք լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինեանն անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանութեան թեմային՝ մասնաւորապէս նշելով․ «Մեր