ԱՄՆ յատուկ բանագնացը Մոսկուայում էր՝ քննարկելու զինուած հակամարտութեան կարգաւորման ուղիները։ Նախագահ Դոնալդ Թրամփը ուրբաթ նշել է, որ Սպիտակ տան յատուկ բանագնաց Սթիւ Վիտկովի բանակցութիւնները «արդիւնաւետ»
ՀՀ իշխանութիւնը չի բացայայտում Հայոց ցեղասպանութեան 110–րդ տարելիցի միջոցառումների ցանկը
Հայկական կողմը չի բացայայտում Հայոցեղասպանութեան 110–րդ տարելիցի կապակցութեամբ նախատեսուած միջոցառումների ցանկը։ Նման եզրահանգման կարելի է գալ Sputnik Արմենիայի գրաւոր հարցմանը ՀՀ արտաքին գործերի նախարարութեան պատասխանից։ Միջոցառումների ժամանակացոյցն
«Հայկական արեւելումի գաղափարախօսը` Սարգիս Զէյթլեան»
Կազմակերպութեամբ Հայ յեղափոխական դաշնակցութեան՝ երկուշաբթի, 24 մարտ 2025-ի երեկոյեան ժամը 8:00-ին, հոծ բազմութեան մը ներկայութեան, Պուրճ Համուտի «Յովհաննէս Պօղոսեան» թատերասրահին մէջ տեղի ունեցաւ «Հայկական արեւելումի գաղափարախօսը` Սարգիս
«Հայաստան» խմբակցութեան պատգամաւորների ելոյթները ԱԺում
Ոչ մէկ թող չհամարձակուի, որոշում կայացնի, թէ ով Գիւմրի մտնի, ով չմտնի. Գառնիկ Դանիելեան Նախկին հանրապետական, այնուհետեւ «Լուսաւոր Հայաստան» կուսակցութիւնով պատգամաւոր դարձած, հիմա ՔՊ-ից Գոյւմրիի
Միջազգային հանրութեան անտարբերութեան պատմութիւն
Ժուլիեթ Դաւթեան Սոյն թուի մարտի 20ին, ՀՀ Հանրային ալիքի եթերի «Հարցազրոյց» հաղորդաշարում սփռուեց Նատոյի նախկին գլխաւոր քարտուղար՝ Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենի հետ հարցազրոյցը խաղաղութեան գործընթացի մասին։
«Արցախ․իմ մանկութեան փողոցը. 101 պատմութիւն» նախագծի շնորհանդէսը նուիրուած էր Արցախի բարբառի պահպանմանը
Հետաքրքրական վերլուծութիւն նկատելով և առանց մեկնաբանութեան ներկայացնում ենք mediamax.amի հրապարակած Carnegie Politika կայքում հրապարակուած Օլեսեա Վարդանեանի «Ուշացման գինը. Ինչու Հայաստանն ու Ադրբեջանը չեն կարողանում խաղաղություն ստորագրել» յօդուածի
Իմամօղլուն առաջադրուել է Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցութեան գլխաւոր թեկնածու Թուրքիայի Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցութիւնը Ստամբուլի ձերբակալուած քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուին ներկայացրել է որպէս կուսակցութեան վերջնական թեկնածու երկրի առաջիկայ նախագահական ընտրութիւններում։